Jak wybrać dobrą kurtkę na jesień?

Już teraz możesz przygotować się na jesień i zadbać, by w twojej szafie pojawiły się ubrania, które będziesz potem nosić od września do października. W sklepach pomału pojawiają się już bowiem jesienne kolekcje, a jeśli teraz do nich zajrzysz w tym celu, skorzystasz z najlepszych cen, które w tym momencie nie są jeszcze zbyt wysokie. Zwróć uwagę przede wszystkim na modne kurtki jesienne. Wybierz taką, która posłuży ci nie tylko najbliższej jesieni, ale też przez wiele innych sezonów.

Twoja nowa kurtka musi zapewniać ci porządna termoizolację. Jesienią nie jest już tak ciepło jak latem czy wiosną. Kurtka musi być wyposażona w nieco grubszą podszewkę, która uchroni twoje ciało przed bezpośrednim kontaktem z chłodnym powietrzem. Oczywiście ta podszewka nie może być też zbyt gruba. Puchowe warstwy, przypominające te z zimowych kurtek, absolutnie nie są ci do niczego potrzebne, bo tylko się w nich zgrzejesz i spocisz. Sprawdź również, czy wybrany model posiada dodatkowy kaptur lub przynajmniej stójkę, by w razie potrzeby móc ochronić się przed wiatrem i deszczem.

Nawet jeśli do tej pory interesowały cię wyłącznie modne kurtki jesienne, musisz też zacząć zwracać uwagę na ich jakość i wygodę. Od września do października z takiej kurtki będziesz korzystać dosłownie codziennie, dlatego dobrze by było, aby była ona dla ciebie komfortowa. Moda może iść zresztą w parze z wygodą. Teraz sportowe modele kurtek zawsze pojawiają się w jesiennych trendach, więc na pewno któryś z nich przypadnie ci do gustu.

Czytaj: Jaki materiał wierzchni powinny mieć kurtki zimowe?