Kurtka trekkingowa damska w góry – jaką wybrać?

Kurtka trekkingowa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej turystki wybierającej się w góry. Ważne jest jednak, aby taka kurta była właściwie dobrana. Musi zapewniać nie tylko komfort, ale i odpowiednią ochronę. Jaką zatem kurtkę trekkingową wybrać?

Przed czym powinna chronić kurtka trekkingowa damska?

Zadaniem kurtki trekkingowej jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej ochrony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mowa tu zwłaszcza o deszczu, śniegu i wietrze. To jednak nie wszystkie funkcje, jakie spełniać powinna taka kurta. Jej zadaniem jest również skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Jaka kurtka trekkingowa zapewni najlepszą ochronę przed deszczem?

Chyba każda turystka zgodzi się z tym, że spacerowanie w deszczu to nic przyjemnego. Ten jednak na górskim szlaku może zaskoczyć w każdym momencie. Dlatego dobra kurtka trekkingowa damska musi być nieprzemakalna. Dobrym wyborem będzie zatem kurta hardshelle wyposażona w specjalną membranę. Taka kurtka zapewnia skuteczną ochronę nie tylko przed deszczem, ale i przed śniegiem i wiatrem. Membrana, o której mowa wyposażona jest w mikropory, które w nawet najmniejszy sposób nie przepuszczają wody. Co jednak ważne, mikropory pozwalają na skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Więcej:

Jaka kurtka trekkingowa na lato?

Nieco innym rodzajem kurtki trekkingowej jest softshelle. Zbudowana jest z elastycznej i wiatroodpornej warstwy zewnętrznej. Dodatkowo w jej skład wchodzi fleec, który pełni funkcję docieplającą. Dzięki temu ten model kurtki nie tylko świetnie chroni przed silnym wiatrem, ale również zapewnia doskonałą oddychalność. Dlatego to właśnie softshelle bardzo dobrze sprawdzi się latem. Trzeba jednak wiedzieć, że ten rodzaj kurtki trekkingowej nie chroni tak dobrze przed deszczem, jak kurtka hardshelle. Zaletą kurtki softshelle jest jednak to, że jest to kurtka lekka, wygodna i w żaden sposób nie krępuje ruchów. Dopasowuje się również znakomicie do ciała. Oczywiście można ją zakładać nie tylko latem, ale także i w chłodniejsze dni.